logo

Search Engıne Optımızatıon İle İlgili 10 Mit

Kategoriler | SEO Taktikleri | SEO Haberleri | SEO Yazılımları | SEO Okulu |
Etiketler | seo danışmanlığı | sosyal medya ajansı | sosyal medya pazarlama | seo teknikleri | google reklam verme | Seo paketleri | optimizasyon nedir | arama motorları | google SEO | Profesyonel SEO hizmeti | dijital ajanslar |

Big 230 search engine optimization ile ilgili 10 mit c0f91d78 6d3c 4289 9d05 95bd382e1657

Reklamcılık için sadece sanatın yetmediği artık çok açık. Matematik bariz şekilde reklamcılığın tüm alanlarına sızıyor ve gerekli hale geliyor. Bizler de Eskişehir SEO şirketleri arasında sanatı ve matematiği buluşturan tek kuruluş olarak, sizlere her zaman en iyi çözümlerle buluşturmayı amaçlıyoruz. Eskişehir SEO ajansları listesinde her zaman sizlere en iyi yükselme önerilerinde bulanan şirketimiz;  bilimsel veriler ile çalışmalarını sürdürürken, sanatın en önemli dokunuşlarını da çalışmaları içerisinde buluşturmaktadır. Matematik ile sanatı buluşturan en önemli çalışmalardan birisi de SEO çalışmaları. Eskişehir Seo tavsiye ajans denildiğinde her zaman ilk akla gelen kuruluş olmamızı da matematiği ve sanatı buluşturabilmemize borçluyuz. Bugün yılın ilk günlerinde SEO ile ilgili biraz daha çalışmalarımızı yoğunlaştıralım ve doğru bilinen yanlışlara birlikte bakalım istedik ve ortaya keyifli bir çalışma çıktı. Sizler için SEO ile ilgili hazırladığımız 10 Mit ve gerçekleri:

Mit 10:  Bütün ihtiyacınız olan siteniz içerisinde yer alan, ilgi çekici içeriklerdir.

Gerçek: Yazılarınız ne kadar iyi olursa olsun SEO uyumlu olmazsa arama motorları tarafından asla fark edilmeyeceklerdir. Arama motorlarının yazınızın hangi konu ile ilgili olduğunu anlamaları kullanıcılarına sunmaları için çok önemlidir. Bunun için ihtiyacınız sadece içerik değil SEO uyumlu içerik oluşturmaktır.

Mit 9: Google SEO’dan Nefret Eder!

Gerçek: Google SEO uyumlu yapacağınız çalışmalardan nefret etmez.  Sadece yüksek bir kalite ile kullanıcılarına en iyi içeriklerle buluşturmayı amaçlar. SEO uyumlu çalışmaların onların da daha kaliteli sonuçlara ulaşması için önemli bir faaliyettir.

Mit 8: Başka sitelere link vermek trafik kaybına sebep olur.

Gerçek: Güçlü sitelere link vermeniz size fayda sağlar. Güçlü sitelere link çıkışı yapmanız arama motorları içerisinde sıralamalarınızı yükseltir ve bu da daha fazla organik trafik almanızı sağlar.

Mit 7: Misafir Yazarlık (Guest Blogging) artık işe yaramayan bir yöntemdir.

Gerçek: Guest Blogging halen sitelerinize önemli katkılar sağlamaktadır. Güçlü bir makale yazın ve içine linkinizi yerleştirin. Bu çalışma sizlere önemli bir backlink olarak dönecektir.

Mit 6: Sosyal Medya işinize çok yaramaz.

Gerçek: Google içeriklerinizin sosyal medya içerisinde ne kadar paylaşıldığına dikkat eder. Yazılarınıza gelen yorum ve beğeniler, arama motorları içerisindeki sıralamanıza etki eder.

Mit 5: İçeriğin uzunluğu önemli değildir.

Gerçek: İçeriğinizin kalitesi ile birlikte uzunluğu da arama motorları için önem taşımaktadır. 1000 kelimeden oluşan bir yazı 200 kelimeye göre çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır.

 Mit 4: Meta açıklamalar önemli değildir.

Gerçek: Meta açıklama eklemediğinizde kullanıcılar sizi daha az tercih edeceklerdir. Onları sitenize davet etmek için kullanabileceğiniz bir fırsatı kaçırmak, çokta akıllıca olmayacaktır.

Mit 3: SEO çalışmaları tek seferde tamamlanır.

Gerçek:  SEO çalışmaları hiçbir zaman tek seferde bitmez. En çok yapılan hatalardan birisi de bu çalışmaların tek sefere mahsus olduğunu düşünmektedir. SEO çalışmaları daima süreklilik gerektirmektedir.

Mit 2: SEO çok fazla kandırma unsuru içermektedir.

Gerçek: Google şirketinin, black hat seo çalışmalarını fark ettiğinde size vereceği cezalar oldukça fazla olacağından kısa sürede size sağladığı fayda yok olacak ve var olan bütün sıralamalarınızı da kaybedeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu sebeple SEO çalışmalarında çokta fazla kandırma unsuru içeren çalışmalar yapmak sağlıklı olmayacaktır.

Mit 1:SEO BİTTİ!

Gerçek: Son gelen güncellemeler ile Google daha rekabetçi bir platform oluşturdu ve bundan sonra daha fazla SEO çalışmalarına ihtiyaç olduğu açık bir şekilde görüldü. SEO asla bitmeyecek bir kavramdır.

 

Kategoriler: SEO Okulu

Etiketler: seo danışmanlığı, sosyal medya ajansı, sosyal medya pazarlama, seo teknikleri, Seo paketleri

Geri