logo

SEARCH ENGİNE OPTİMİZATİON OLMAZSA OLMAZ KELİMELERİ

Kategoriler | SEO Taktikleri | SEO Haberleri | SEO Yazılımları | SEO Okulu |
Etiketler | seo danışmanlığı | sosyal medya ajansı | sosyal medya pazarlama | seo teknikleri | google reklam verme | Seo paketleri | optimizasyon nedir | arama motorları | google SEO | Profesyonel SEO hizmeti | dijital ajanslar |

Big 207 search engine optimization olmazsa olmaz kelimeleri a3254b68 780d 4a9b a356 066943eb2900

  Optimizasyon hayatımızın her alanında olmazsa olmaz bir kelime. Daha iyi olmanın yolu her zaman optimizasyon çalışmaları yapmaktan geçiyor. İnternet sitelerimiz içinde aynı kural geçerli ve bunun tek yolu: SEO. Arama motorlarının her ay iki ve üzeri algoritma geliştirerek değerlendirmeye aldığı siteler için optimizasyon çalışmaları kaçınılmaz. Bu sürecin sonucu olarak SEO çalışmaları, sitelerin arama motoru dostu bir yapıya sahip olmasını sağlarken aynı zamanda kullanıcılarınız için adresinizi daha kullanışlı hale getiriyor. Bugün başlayacağımız çalışmada SEO konusunda her zaman karşınıza çıkacak kelimeler için hazırladığımız sözlüğü sizler için paylaşıyoruz. Geliştireceğiniz optimizasyon çalışmaları ile her zaman en iyi konuma gelmeniz dileklerimizle.

ANCHOR TEXT, ADWORDS, ALGORİTHM, ALT TEXT

ANCHOR TEXT=BAĞLANTI METNİ: Anchor text, türkçede çapa metin olarak adlandırılan ve üzerine tıklanabilen metin anlamına gelen bir kullanımdır. SEO çalışmaları içerisinde muhakkak yer verilmelidir.

ADWORDS: Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. (Vikipedi)

ALGORİTHM=ALGORİTMA: Algoritma, belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol.(Vikipedi)

ALT TEXT=ALT METİN: Kısaca görseller için SEO diyerek açıklayabiliriz. Yazılarınız için görseller her zaman çok önemlidir ama bu görselleri arama motoruna tanıtmadığınız anda çok fazla anlam ifade etmeyecektir. Bu sebeple hazırladığınız görselleri alt metin kullanarak kısaca tanıtımını yapmanızda fayda var.

B-BACKLİNK, BOUNCE RATE, BLOG, BİNG, BLACK HAT

BACKLİNK:  bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, ana sayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya metin linkinin bulunması durumunda Pagerank değerinin yükselmesi için önemli olan bir link sistemidir.

BOUNCE RATE=SİTEDEN ÇIKMA ORANI: Bounce Rate oranı siteniz için en önemli başlıklardan biridir. Google Analytics aracını kullanarak ulaşabileceğiniz bu rakam, ziyaretçilerinizin ne kadarının sitenizden hiçbir şeye tıklamadan ayrıldığını gösterir. Bir alışveriş sitesinin sahibi olduğunuzu düşünün ve bounce rate oranınız da %51,25 olsun; bu rakam bizlere sitenize giren müşterilerin yarısının sitenize girip hiçbir sekmeye tıklamadan çıktığını gösterir. Bunun bir diğer anlamı da müşterilerinizin yarısı aradığı şeyi sayfanızda bulamadı demektir.

BLOG:  Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir.(Vikipedi) Blog çalışmaları web siteniz içerisinde SEO çalışmaları yapmak için çok önemlidir. Arama motorları botları blog üzerinden sizlerin ne ile ilgili bir hizmet sunduğunu anlayıp kullanıcılarına sunar. İyi içeriklerle hazırlanmış bloglar sitenizin görünürlülüğünü arttırır.

BİNG: Microsoft tarafından kullanıma sunulan bir arama motorudur.

BLACK HAT: Black Hat kelimesi SEO içerisinde illegal ve organik olmayan yöntemlerle bir sitenin arama motoru sıralamasında pozisyonunu yükseltme işlemidir. Black Hat SEO içerisinde arama motorları tarafından tavsiye edilmeyen yöntemler kullanılmaktadır.

– CONTENT, CONVERSİON, CTR, CPC, CPM, CRAWLER

CONTENT=İÇERİK: Arama motorları her zaman kullanıcılarına en kısa zamanda en iyi sonucu sunmayı amaçlar. Bunun için arama yapılan konular ile ilgili olan siteleri tarar ve kullanıcılarına sunar. Siteniz içerisinde iyi içerik üretebilirseniz, arama motorları sizleri çok daha rahat fark edebilir. Arama motorlarının SEO ile ilgili verdiği en önemli tavsiye; içerik kalitesinin arttırılması yönünde olmaktadır.

 CONVERSİON=DÖNÜŞÜM:  Dijital pazarlamada çok sık kullanılan conversiyon kelimesi yaptığımız yatırımlardan nasıl bir dönüşüm aldığımız ile ilgili bir kavramdır. Yaptığınız yatırımlardan sonra kaç kişi sitenize geldi, kaçı form doldurdu, kaç yeni ziyaretçiniz oluştu… bunların hepsi conversion kavramının içerisinde değerlendirilmektedir.

CTR= Conversion Through Rate= Tıklama Oranı: Bir reklamı tıklayan kullanıcıların reklamı görüntüleyen kullanıcılara oranıdır.

Tıklama Oranı: Tıklama Sayısı/Gösterim Sayısı, tıklama Oranı %1 olan reklamlar başarılı kabul edilmektedir.

CPC= Cost Per Click =Tıklama Başı Maliyet

CPM= Cost Per Mile=1000 Gösterim Başına Maliyet

CRAWLER= Tarayıcı: Diğer isimleri Web Robot,  Bot,  Arama Botu, Web Spider, Web Örümceği, Automatic İndexer 
 

 

Kategoriler: SEO Okulu

Etiketler: seo teknikleri, Seo paketleri, optimizasyon nedir, google SEO, Profesyonel SEO hizmeti

Geri