logo

SEO Çalışması İçin Yapılan 6 Yanlış

Kategoriler | SEO Taktikleri | SEO Haberleri | SEO Yazılımları | SEO Okulu |
Etiketler | seo danışmanlığı | sosyal medya ajansı | sosyal medya pazarlama | seo teknikleri | google reklam verme | Seo paketleri | optimizasyon nedir | arama motorları | google SEO | Profesyonel SEO hizmeti | dijital ajanslar |

Big 156 seo calismasi icin yapilan 6 yanlis 68d84e26 fa39 45a8 bdbe f7160bed3c1a

SEO, müşterilere doğru dile getirilemediği veya hizmet veren kişiler tarafında yeterli önem verilmediği için hala pek çok firma için uzak ve pahalı bir pazarlama metodu olarak öylece duruyor. Arama moturu pazarlaması alternatifleri içinde dönüşünü sağlaması oranla uzun olsa da kazancı ve tesir müddeti uzun soluklu olan bir pazarlama yolu. Doğru uygulandığında başarıya erişen pek çok örnek olmasına karşın genelde çevrede duyduğunuz ekseriyetle kötü örnekler olur.  SEO çalışmalarındaki yanlış idrak eder bir firmada dillenmeye başladığı vakit çevrenini da etkileyerek potansiyel SEO çalışması yaptıracak firmaların sayısının azalmasına sebep oluyor. Peki SEO çalışması için yapılan yanlışlar nelerdir?

SEO Çalışmasının Güvenilmez Olması Algısı

Bu şekilde idrak etmesinin ehemmiyetli bir sebebi piyasada çok fazla SEO Uzmanı sıfatını kullanan kişi olması. İşini doğru yapanlar, geleceği parlak olan gençler olduğu gibi, yetersiz bilgisi ile kendinden daha az bilen kişileri pazarlama stratejileri ile yakalayıp kısıtlı hizmet verenler ve onların oluşturduğu negatif tesir bir takım firmalarda SEO’nun aldatmaca olduğu algısına kadar ilerlemiş vaziyette. Bunda yerine getirilmesi olanaksız yakın vaatlerin verilmesi ehemmiyetli bir rol oynar. Pazarlarken ilk sırayı değerli tutup kalanına değer vermeyen, 3- 5 ay gibi kısa müddetlerde ilk sıra garantisi veren bilgi eksiği yüksek kişilerin etkisi çok fazla. SEO desteği veren firmaların veya kişilerin kötü tercihleri sıralamalarda gerilemenizi sağlayabilir, SEO uzmanlarının güvenilirliği de ayrı olarak üzerinde durulması şart olan bir konu. İhtiyaç duyulan alt yapınız olursa ve yaptıracaklarınızı biliyorsanız kandırılamazsınız.

SEO’nun Pahalı Bir Pazarlama İdaresi Algısı

SEO kendini daimi geliştiren ve arama motoru algoritma aktüellemeleri ile şekil değiştiren bir pazarlama yöntemi. Sürekli aktüel olmak ve gelişmeleri takip etmek gerektirmesi çok da ucuz bir yöntem olmamasına kapı aralıyor. Genellikle alınacak olan seo paketleri pahalı olarak düşünüyor. Her zaman büyük bütçeler ayırmanız gerekmiyor, optimum bütçe ile gereklilikleri yerine getirmeye başlayarak adım adım ilerleyebilirsiniz. Geleneksel pazarlama yöntemleriyle karşılaştırıldığında SEO’ya göre fiyatının çok daha yüksek olacağını görebilirsiniz.

Muhteva Üretmenin Balon Olması Algısı

Son zamanlarda sektörün içinde olan herkes muhtevanın kral olduğunu bilir. SEO çalışmasının kilit noktalarından biri doğru hazırlanmış olan muhtevadır. Etle tırnak gibi birbirinden ayrı düşünemeyeceğiniz 2 kavram muhteva ve SEO. Üreteceğiniz muhtevaları kullanıcıların kolayca anlayacağı kadar kolay ve anlaşılır, arama motoru botlarının tarama yaparken hızlıca kavrayacağı kadar teknik usulüne uygun hazırlamalısınız. Alakalı çekici muhtevalar ile uzun müddetli trafik sağlama ihtimaliniz hiç az değil. Ürettiğiniz muhteva ilk sefer sizin tarafından kaleme alınıyorsa avantajınız çok daha yüksek. Ürettiğiniz kaliteli muhteva ile okuyucularınızı uzun müddet sitede tutabilirsiniz, ilgili konularla ilişkilendirdiğinizde araştırma yaptıkları konularda çok fazla bilgi sunabilirsiniz.

Harcamaları Birebir Ölçülemediği Algısı

İstatistik açısından birebir netice almanın olası olmadığını söyleyebiliriz ama ölçülemediği algısı yanlış bir kanı. Çeşitli araçlar ile sitenize gelen tekil kullanıcıları, sayfa görüntülemelerini, hangi anahtar kelimelerin seçenek edildiğini, trafik kaynaklarını vb görebilirsiniz. Google Analytics yaygın olarak kullanılmakta ve ölçümlemeleri bize vermektedir.

Neticelerin Gelme Müddeti

SEO çalışmaları Google Adwords ve Facebook Ads gibi hemen geri dönüş getirmez ve tasarlamanızı daha uzun müddet için yapmalı ve daimiliği asal almalısınız. Örnekteki faaliyetlerden değişik olarak bütçe ayırdığınız sürece bulunacağınız bir pazarlama metodu de değil SEO. Sabırla çalışmalı ve daimilik sağlamalısınız. Arama neticelerinde üst sıralarda yer almak belirli bir vakit ister, sıralamalarda yükseldiğiniz vakit doğru hamlelerle uzun soluklu olarak üst sıralarda bulunabilirsiniz.

Yapılan çalışmaların nihayetinde üst sıralarda bulunmak için belirli bir süre vermek zor. Genelde ajanslarda 6 ay sonra doğru tepkileri almaya başlayacağınızı söylerler, bazı sektörlerde iyimser bir süre dahi olabilir. Seo çalışması uzun bir süreçtir bu unutulmamaladır.

Siz de Eskişehir reklam ajansları arasında lider olan SeoUzmanın ile başarıya ulaşabilirsiniz. Eskişehir SEO stratejisi için hemen ulaşın.

Kategoriler: SEO Okulu

Etiketler: sosyal medya pazarlama, seo teknikleri, Seo paketleri, optimizasyon nedir, arama motorları

Geri