0545 574 5740

Google ADS

Google ADS Teklif Alın.

Websitenizi ve sektörünüzdeki rekabeti detaylı bir şekilde analiz ederek fiyat teklifi veriyoruz.
% Komisyonu YOK!

Hemen Teklif Al
service

Google ADS

Google ADS, yani Google reklam hizmeti; dünyanın en gelişmiş ve en çok tercih edilen arama motorunun sunduğu ücretli reklam hizmetidir. Arama motorundaki organik gösterimlerin önünde, reklam alanlarında çıkan ücretli gösterim şeklidir.

service

ADS Yönetimi

SEO hizmeti veren bilişim firmalarının ve Google Partner ofislerinin doğrudan Google ile kurulan ortaklıkları sayesinde, yönetici hesapları üzerinden firmanız adına profesyonel bir şekilde kurulan reklam hesaplarının kaliteli bir şekilde yönetilmesi hizmetidir.

service

Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı Reklamları, bir diğer adıyla Metin Reklamları, farklı anahtar kelimelerle aradığımız her şeye ulaşabildiğimiz arama (SERP) sayfasının başlarında gösterilen yazı içerikli reklamlardır.

service

Alışveriş Reklamları

Arama motorunda Arama Ağı ve Görsel sekmelerinden hemen sonra gelen Alışveriş reklamları sekmesinde görselleri, fiyatları ve satın al seçeceğiyle görebildiğimiz reklamlardır.

service

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü Reklamlar, ürün arayışında olmayan potansiyel kitleyi hedef aldığından hatırlatıcı, uyarıcı, akılda kalıcı ve etkili bir ürün tanımı için oldukça uygun bir reklam türüdür.

Google ADS

Google ADS, yani Google reklam hizmeti; dünyanın en gelişmiş ve en çok tercih edilen arama motorunun sunduğu ücretli reklam hizmetidir. Arama motorundaki organik gösterimlerin önünde, ilk sıralarda çıkan ücretli gösterim şeklidir.

SEO (Search Engine Optimization), yani arama motoru optimizasyonundan daha da etkili olan bu yöntemin tek dezavantajı ücretli olmasıdır. Aranan kelimedeki rekabete göre Google’a ödenen tıklama başına belirli bir ücretle çalışan bu sistemde anahtar kelimeleriniz, gerekli bütçeler karşılandığı sürece en etkili şekilde ve istenilen sıklıkta, ister metin arama ağında, ister görüntülü olarak, ister alışveriş sekmesinde, isterseniz de YouTube üzerinden görüntülü olarak gösterim alabilmektedir.

Seçilen anahtar kelimenin rekabetine göre tıklama başına alınan 0.10 TL ile 10.00 TL arasında değişen tutarlar doğrudan Google’a ödenen tutarlardır. Bu yaratıcı reklam kanalını büyük bir gelir kapısına çeviren arama motoru patronları, sistemin oldukça iyi işlediğinden o kadar emin olsa da, web sitenizin iyi yapılandırılmış iç SEO ayarları ve web siteniz için özel olarak kurulan ADS hesabı kalite puanı sayesinde tıklama başına rakiplerinizden daha az ödeyebilirsiniz.

İşletmeler için bireysel olarak da hizmet veren Google ADS sistemi, bilinçli kullanılmadığında işletme sahiplerinin baş belası, hatta kabusu haline gelebilir. Öncelikle anahtar kelimelerine reklam çıktığınız sayfaların, arama motoru için anlaşılabilir, yani optimize edilebilir olması gerekmektedir. Bunun için gereken ilk işlem web sitenizin iç SEO ayarlarının eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yapılmasıdır. Sayfalarınızın arama motorunda gösterilen haliyle SEO başlıklarının, SEO açıklamalarının, hatta görsellerinin hedeflenen kitle için okunabilir, anlaşılabilir, ilgi çekici ve merak uyandırıcı olması oldukça önemlidir. Aynı şekilde sayfalarınızın URL yapılarının da düzgün olması, ziyaretçileri yanlış ya da hatalı sayfalara yönlendirmemesi açısından faydalı olacaktır. Tüm bu işlemler ADS hesabınızın kalite puanını yükseltirken tıklama başı başı maliyetleri de düşürmektedir.

Yapılan bu işlemleri profesyonel bir yardım almadan tamamlamanız oldukça zor olacaktır. Google ADS Yönetimi Hizmetimizle tüm bu sorunları ortadan kaldıracak Google Partneri SeoUzmanın size en iyi çözüm ortağı olacaktır.

Google ADS Yönetimi


Google ADS Yönetimi, profesyonel dijital reklam ajanslarının, SEO hizmeti veren bilişim firmalarının ve Google Partner ofislerinin doğrudan Google ile kurulan ortaklıkları sayesinde, yönetici hesapları üzerinden firmanız adına kurulan reklam hesaplarının kaliteli bir şekilde yönetilmesi hizmetidir.

İyi kurulmuş ve iyi yönetilen bir reklam hesabı sayesinde, öncesinde iyi yapılandırılmış iç SEO ayarlarıyla Google reklamlarınız daha verimli ve daha az maliyetle gösterim alabilmekte ve daha sağlıklı çalışabilmektedir.

Metin reklamları ile arama ağındaki doğrudan aramalarda; alışveriş reklamları ile Merchant Center adı verilen alışveriş sekmesinde görüntülenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz görüntülü reklamlar ile çeşitli sosyal ağlarda, haber sitelerinde ya da en çok ziyaret edilen blog sayfalarında çıkan fotoğraflı reklamlarda; YouTube videolarında sıklıkla gördüğümüz videolu reklamlarda gösterim alabilirsiniz. Tüm bu reklam kanallarını çalışma sistemi birbiriyle benzerlik gösterdiği gibi hedef kitleler açısından oldukça farklı reklam stratejilerine sahiptir. İşte türlerine göre Google reklam seçenekleri:

Arama Ağı Reklamları (Metin Reklamları)


Arama Ağı Reklamları, bir diğer adıyla Metin Reklamları, birkaç kelimeyle aradığımız her şeye ulaşabildiğimiz arama sayfasında gösterilen reklamlardır. Ortalama tıklama başı maliyetlerin diğer reklam kanallarına göre daha düşük olduğu bu reklam türü, doğrudan satın al butonu olmayan web siteler için daha uygun görülmektedir. Zira sektörüne göre birçok tüketici, doğrudan fiyatı ve haliyle satın al butonunu görmek isteyebilir. Bu sebeple daha çok hizmet sektörüne hitap eden bu reklam hizmeti, harcanan tıklama başı maliyetlere göre oldukça düzgün çalışmaktadır.

Alışveriş Reklamları (Merchant Center Reklamları)


Arama motorunda Arama Ağı ve Görsel sekmelerinden hemen sonra gelen Alışveriş reklamları sekmesinde görselleri, fiyatları ve satın al seçeceğiyle görebildiğimiz reklamlardır. Bu reklam sekmesinin daha çok e-ticaret sitelerinin doğrudan satın alabileceğimiz ürün reklamlarıyla dolu olduğunu görebiliriz. Hizmet dışında birçok kategoride ürünleri ve fiyatlarını görerek ve karşılaştırarak satın alma yapılabildiği için rekabet oranları da oldukça yüksek olan bu sekmeye Alışveriş ismi özellikle verilmiştir. Bu detay sayesinde tüketiciler ürünleri görerek ve doğrudan ödeme sayfasına ulaşarak satın alabilmektedirler. Bu şekilde e-ticaret firmaları da gerçek hedef kitleye doğrudan ve hızlıca ulaşabilmektedirler.

Görüntülü Reklamlar (Yeniden Pazarlama Reklamları)


Adına Yeniden Pazarlama Reklamları da denilen Görüntülü Reklamlar, ürün arayışında olmayan potansiyel kitleyi hedef aldığından hatırlatıcı, uyarıcı, akılda kalıcı ve etkili bir ürün tanımı için oldukça uygun bir reklam türüdür. Hem hizmet hem de e-ticaret sektörü için uygulanabilmesinin yanında biraz daha maliyetli bir gösterim şeklidir. Bu reklam türü sayesinde ürün ya da hizmetlerinizin etkin kullanılan çeşitli mecralarda, haber sitelerinde, hatta çokça ziyaret edilen blog sayfalarında tanıtımını ve satışını yaparak mevcut satış potansiyelinizi tüketicinin aklını çelebilecek şekilde arttırmanız mümkün olacaktır.

YouTube Reklamları


YouTube Reklamları, adından da anlayacağınız gibi YouTube aracılığıyla izlediğimiz hemen hemen bütün videoları sık sık bölerek, ürün ya da hizmet tanımı yapan kısa videolarla karşımıza çıkan reklamlardır. Hatırlatıcı ve akılda kalıcı özelliğiyle Görüntülü Reklamlarla benzerlik gösterse de tam olarak odaklandığımız kısımda, yani video ekranında ortaya çıkması ve video tanıtımının fotoğraflı tanıtımdan daha etkili olması bu tür reklamları daha yaratıcı ve sonuç odaklı kılmaktadır. Bu sebeple elbette ki diğer tüm reklam türleri arasında YouTube Reklamları aynı zamanda en maliyetli olanıdır.

Google ADS Neden Önemli?


Google ADS, ticaretin büyük önem kazandığı ve satış hacminin giderek büyüdüğü internet dünyasında, birçok türüyle hedeflediğiniz kitleye daha hızlı ve daha kolay ulaşabileceğiniz etkili bir reklam aracıdır. Organik aramalarda SEO Hizmeti sayesinde ulaşabileceğiniz en üst noktadan daha da yukarıda, en önlerde görünebileceğiniz, doğrudan satış yapabileceğiniz şekilde ürünlerinizi doğrudan alıcıya sergileyebileceğiniz bir reklam ağıdır. Ürün arayışında olmayan kitlelere bile ürün ve hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz, üstelik dilerseniz ürün tanıtımınızı video aracılığıyla daha etkili bir şekilde yapabileceğiniz bir reklam kanalıdır.

Tüm bu kanalları Google ADS Yönetimi Hizmetimizle daha akılcı, daha etkili ve daha az maliyetli bir şekilde kullanarak ürün ya da hizmet satışınızı daha büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.