0545 574 5740

SEO Analiz

Ücretsiz SEO Analiz

seo-analysis

SEO Analiz

SEO Analiz, SEO çalışması yatırmak üzere bizleri arayan firmalarımız için sunduğumuz bir hizmet biçimidir. Bizlerden SEO hizmeti almak üzere teklif isteyen firmalarımız için öncelikli olarak site verilerinin çıkarılması, rakiplerine göre işin neresinde olduklarının saptanması, belirlenecek yol haritası ve oluşturulacak çalışma planı için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Daha önce SEO çalışması yaptırmamış ya da yaptırdığı SEO çalışmasından memnun kalmamış firmalarımız için teklif aşamasında oluşturduğumuz detaylı bir SEO analiz dosyası ile web sitelerinin SEO değerleri listelenmektedir. Ahrefs ya da Aleksa gibi sistemler üzerinde tespit edilen dünya sıralaması, organik trafik değerleri, alınan backlink listesi ve kalitesi, oluşturulan organik anahtar kelime listesi çıkarılarak yapılan detaylı rapor firmalarımıza sunulmaktadır.

Rapor üzerinde yapılan kısa bir değerlendirme ile firmanın işin neresinde olduğu, rakipleri ile arasındaki fark ve yapılması gereken çalışmalar firmaya özel hazırlanan teklifle firma yöneticilerine sunulmaktadır. Bu doğrultuda anlaşmaya varılması halinde yapılacak işlemler hızlı bir şekilde sıralamaya alınmaktadır.

SEO Analiz Hizmeti


SEO Analiz Hizmeti, SEO Hizmeti almak üzere SEO Uzmanı ’nı arayan firmalarımıza uzman ekibimiz tarafından sunulan mevcut SEO değerlerini raporlama hizmetimizdir. Bu hizmetimizden SEO hizmeti almak isteyen ve fiyat teklifi için tarafımıza başvuran istinasız bütün firmalar faydalanabilmektedir.

SEO Analiz yapılırken teklif sulunacak firmanın öncelikli olarak web sitesi detaylı bir şekilde incelenir. Web sitedeki genel SEO ayarları, site title ve sloganı, ürün ya da hizmet sayfalarındaki title, meta açıklaması ve varsa URL yapılarındaki bozukluklar tespit edilir. Dikkat edilecek diğer noktalar ise site açılış hızı, mevcut kapsam hataları ve kırık linkler olacaktır. Tüm bu detayların arama motoru optimizasyonu için azami önem taşıdığı konusunda firmamıza yapılacak bilgilendirme ile tüm bu hatalar ya da eksiklikler detaylı olarak raporlanmaktadır.

Web sitenin durumuyla alakalı bilgilere ek olarak sitenin Ahrefs ya da Aleksa gibi platformlardaki dünya sıralaması, buralarda görüntülenen organik trafik, organik anahtar kelime ve backlink değerleri özenle ve eksiksiz şekilde belirlenmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında hazırlanan değerlendirme raporuyla firmamıza yapacağımız çalışmanın kapsamı ve süresi hakkında belirli detaylar vermekteyiz.

Ayrıca SEO Analiz kapsamında ele alınan rakip ve sektör rekabeti değerlendirme bilgileri de sunulmaktadır. Web sitelerinin arama motorlarında yapılan anahtar kelimelere göre sıralamaları ve rakiplerine göre pozisyonları saptanmaktadır.

SEO Analiz Kapsamı


SEO Analiz Kapsamı 3 aşamada ele alınmaktadır. Bunlardan ilki site yapısının incelenmesi olarak genelleştirilebilir. Bu aşamada SEO çalışması yapılacak web sitenin sayfa yapıları, site açılış hızı, kapsam hataları ve kırık linkler tespit edilerek yol açtığı hatalar ve aksaklıklar belirlenip eksiksiz rapor edilmektedir. Ayrıca site başlığı, site sloganı, sayfa başlık ve açıklamaları, URL yapılarındaki bozukluklar incelenerek, buralardaki hatalar ve eksiklikler de rapor edilmektedir.

İkinci aşamada SEO verilerinin incelenmesi olarak genelleştirilebilir. Bu aşamada sitenin Ahrefs ve Aleksa gibi bazı uluslararası platformlarda dünya sıralaması, organik trafik skoru, oluşturulan organik anahtar kelimeler, ayrıca alınan baclink sayısı ve kalitesi tespit edilip raporlanmaktadır. Bu çalışma özellikle site için SEO anlamında daha önce neler yapıldığı, yapılan backlink çalışmalarının sayısı ve sayısına göre faydası, spam backlink skoru, organik aramalarda alınan sonuçlar, bu doğrultuda en fazla tıklama alan sayfalar ve sitenin arama motoru üzerindeki otoritesi verilerle tespit edilerek detaylıca raporlanmasına yardımcı olmaktadır.

Üçüncü aşamada ise firma için sektör içerisinde rakip analizi yapılmaktadır. Firmanın aynı kulvarda rekabet ettiği, sektör içi organik anahtar kelimelerle görüntülenme durumlarına göre en iyi firmalar listelenerek incelenmektedir. Sektörde sıklıkla kullanılan anahtar kelimelerin arama hacimleri ve görüntülenme zorlukları araştırıldığı gibi, SEO çalışması yaptıracak firma için yapılan SEO analizi bu kez rakip firmalar için yapılmaktadır. Kullanılacak anahtar kelimeye göre bu defa arama motorunda en önde çıkan firmaların dünya sıralaması, backlink sayısı, organik trafik ve site otoritesi gibi değerleri incelenerek rapor edilmektedir. Bu çalışma, firmanın rakipleri ile arasındaki mesafeyi saptayarak ne gibi hamleler yapılması, nasıl adımlar atılması gerektiğini anlamamıza yardımcı olmaktadır.

Aylık Rapor Sistemi


Tüm bu çalışmalar neticesinde toplanan SEO analiz verileri detaylı bir şekilde raporlanarak, firmaya özel hazırladığımız teklif çalışmamızla birlikte firma yöneticilerinize iletilmektedir. Bundan sonraki aşamada ise SEO çalışmasına başlanması halinde aylık rapor sistemimiz sayesinde hem çıkılan yolda firmanın konumunun tespit edilmesi hem de hizmet sonrası kat edilen yolun gözlenmesi mümkün olmaktadır. Anahtar kelime sıralamaları, backlink listesi, organik trafik değerleri ve dünya sıralaması üzerinden kaydedilen ilerlemenin daha iyi gözlenmesi ve yapılan çalışmaların daha iyi değerlendirilmesi sağlanmaktadır.

Aylık rapor sisteminde çalıştığımız firmalara hafta hafta tamamladığımız ay içerisinde yaptığımız tüm işlemleri, Google Search Console üzerindeki gösterim ve tıklanma sayılarındaki bir önceki aya göre artışları net olarak sunmaktayız. Ayrıca Ahrefs üzerindeki dünya sıralaması, organik trafik skoru, organik anahtar kelime sayıları ve backlink sayıları üzerindeki artışı ve bu artışın hangi işlemlere bağlı olduğunu gözle görülür şekilde rapor etmekteyiz. Yapılan backlink çalışmaları, her backlink ne zaman, nereden alındı, paylaşımlarını yapmaktayız.

Tüm bu çalışmalara bağlı olarak, asıl amaç anahtar kelime sıralamalarının yükselişi olduğundan, firmalarımızın tüm anahtar kelimelerini özel takip sistemimizde takibe alarak her bir anahtar kelimenin yükselişini raporluyoruz.

Anahtar Kelime Sıralaması


SEO Analiz yapılırken SEO çalışmasının amacı ve tüm firmaların esas hedefi olan ürün ya da hizmetlerine ilişkin anahtar kelimelerinin arama motorundaki sıralama yükselişi ön planda tutulmaktadır. Peki nedir anahtar kelime ve sıralamaları?

Her firma, e-ticaret sitesi ya da kurumsal web sitesi üzerinden pazarladığı ürün ya da hizmetlerini daha geniş kitlelere duyurabilmek için SEO hizmeti almaktadır. Alınan bu hizmet sayesinde, ürün ya da hizmet sayfalarında sık sık vurgulanan ve hedef kitlenin aradığı ürün ya da hizmeti tanımladığı odak kelimeye anahtar kelime denilmektedir. Her anahtar kelimenin arama motorunda gösterim aldığı sıralamaya ise anahtar kelime sıralaması denilmektedir. Örneğin ‘SEO hizmeti’ kelimesi SEO çalışması yaptırmak isteyen kitlelerin arama motorunda aratacağı ilk kelime grubudur. Bu anahtar kelime için bir SEO Uzmanı, iyi tasarlanmış ve kaliteli içeriklerle dolu hizmet sayfasını arama motorunda ilk sıralara sokmak ister. Öyle ki hizmet almak üzere bu kelimelerle arama yapan her alıcı, her potansiyel firma aradığı şeyi ilk sıralarda, en azından ilk sayfada bulmak ister.

Her anahtar kelimede ilk sıralarda olmak satış potansiyelini arttıracağı gibi, sitenin gelen ziyaretçi sayısını ve otomatik olarak otoritesini de arttırmaktadır. Bu anlamda ilk aşamada belirli bir noktadan sıralamaya giren anahtar kelimelerin backlink desteğiyle yükselişinin sağlanması oldukça büyük önem taşımaktadır.

Sizler de firmamızı arayarak hem web siteniz için SEO analiz yaptırabilir, hem de uzman ekibimizin firmanıza özel hazırlayacağı avantajlı SEO paketleri ile web sitenize SEO çalışması yaptırabilirsiniz. Yaptığımız SEO çalışmaları web sitenize değer katarken anahtar kelimelerinizde yükselmek işlerinizi ve firmanızı büyütür. Sizlere de sadece dijital dünyanın avantajlarından yararlanmanın keyfi kalır.